Wadliwe zapięcia w fotelikach Britax wycofywane z rynku

Producent fotelików dziecięcych, nosidełek i wózków zarządził wycofanie ze sprzedaży 200 tyś. zapięć w kilkunastu modelach fotelika i nosidełka  B-Safe. Okazało się, że zapięcie (znajdujące się na klatce piersiowej dziecka) może ulec  złamaniu i stanowi zagrożenie zadławienia w przypadku, gdyby małe dziecko włożyło odłamaną część do ust.
Wycofanie obejmuje modele B-Safe 35, B-Safe 35 Elite, BOB B-Safe 35 infant seat i wszystkie modele z tak zwanego “travel systems” (wózek i fotelik do samochodu) wyprodukowane między listopadem roku 2015 i majem 2017.
Pełną listę wycofanych modeli można znaleźć na stronie producenta: https://us.britax.com/service-support/recall-sites/b-safe-35-clip-recall  i na stronie NHTSA https://www.nhtsa.gov/recalls?nhtsaId=17C002.

Rozwiązaniem problemu jest wymienne zapięcie, które można (a nawet trzeba) nabyć od producenta bez dodatkowej opłaty. Osoby, które zarejestrowały swoje foteliki  automatycznie otrzymają zestaw do naprawy wraz z instrukcją. Właściciele, którzy nie zarejestrowali swoich fotelików proszeni są o kontakt z firmą Britax w celu nabycia takiego zestawu do wymiany zapięcia. Można to uczynić telefonicznie pod numerem 1-833-474-7016 lub drogą elektroniczną, na stronie: www.bsafe35clip.com lub wysyłając swoje informacje na adres: Stroller.Recall@britax.com.

Nie odnotowano przypadków zadławienia. Nowy model zapięcia jest, według raportu National Highway Traffic Safety Administration, znacznie bardziej trwały i bezpieczny i oznaczony znaczkiem „PC” (w przeciwieństwie do starego oznaczonego symbolem „ABS”).  Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.nhtsa.gov/recalls?nhtsaId=17C002 i wyżej podanej stronie producenta.
Informacje dotyczące bezpieczeństwa na drogach (czy to dotyczące samochodów czy innych czynników związanych z podróżowaniem czterema kołami) zawsze można znaleźć na stronie National Highway Traffic Safety Administration Vehicle Safety www.safercar.gov.
Zalecamy również aby, zakupując nowy produkt dla naszej pociechy, starać się go zarejestrować, gdyż to znacznie ułatwi komunikację z producentem w przypadku problemów technicznych i potencjalnego wycofania.

 

 

Źródło: https://us.britax.com/service-support/recall-sites/b-safe-35-clip-recall/
https://www.nhtsa.gov/recalls?nhtsaId=17C002

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *