Jesteśmy Polakami. Mieszkamy w Stanach. Mamy dzieci. Wiemy jakie to szczęście i ile pracy jednocześnie. Wychowywanie dziecka w Stanach Zjednoczonych siłą rzeczy jest czymś zupełnie innym, niż w Europie, czy – konkretniej – w Polsce. Poczynając od kwestii prawnych, przez edukację, opiekę medyczną, po choćby obyczajowość. Ponadto dzieci w rodzinach polskich, czy mieszanych mieszkające w USA stają przed wyzwaniem dwujęzyczności i dwukulturowości. To również dodatkowe wyzwanie dla rodziców.

Naszym celem jest maksymalne ułatwienie życia rodzicom w Ameryce. Dlatego nasz portal koncentruje się na tutejszej rzeczywistości. Podejmując każdy temat staramy się osadzić go w amerykańskich realiach, tak, by zaoszczędzić naszym czytelnikom żmudnego zbierania danych w języku angielskim i samotnego przedzierania się przez zawiłości prawne, medyczne i wszelkie inne.

Większość informacji dotyczy rodziców zamieszkałych na terenie stanu Illinois z wyjątkiem kwestii związanych z prawem federalnym obowiązującym na terenie całych Stanów Zjednoczonych i ideami związanymi z rodzicielstwem obowiązującymi w takim samym stopniu na całej planecie.
Podzieliliśmy stronę na kilka istotnych kategorii i w każdej z nich spróbujemy pomóc naszym czytelnikom zaznajomić się z wieloma zagadnieniami związanymi z posiadaniem potomstwa po tej stronie Wielkiej Wody.

W sekcji Prawno-Informacyjnej odpowiadamy na zagadnienia związane z formalnymi aspektami posiadania dzieci od rejestracji potomka, poprzez wszelkie kwestie związane z obywatelstwem aż po prawa rodziców w USA.

W dziale Zdrowie i Pielęgnacja Malucha poruszamy tematy – a jest ich bardzo wiele – dotyczące wszelkich aspektów zapewniania dziecku właściwej opieki. Znajdziecie tu także porady i sugestie dostosowane do tutejszych, amerykańskich realiów.

Kącik Mamy zawiera ciekawostki z dziedziny zdrowia, kosmetyki, fitnessu itd, którymi mogą być zainteresowane mamy młode a także przyszłe i te o zaawansowanym stażu.

Kącik Taty przypomina męskiej części rodziny, że ojciec też rodzic i prezentuje rozmaite sugestie, ciekawostki i zagadnienia potencjalnie mogące zainteresować tatusiów w różnych stadiach zaawansowania.

W dziale Rozrywka i Edukacja – jak sama nazwa wskazuje – znajdziecie wszelkie informacje związane z edukacją zarówno w szkołach i przedszkolach polskich, jak i amerykańskich. Nie brakuje tu także tematów rekreacyjnych, związanych z zabawą i lokalnych propozycji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Pod tajemniczym hasłem Warto Wiedzieć natomiast pojawiają się wiadomości, które trudno przypisać do pozostałych kategorii, ale które są naprawdę istotne dla większości rodziców w Ameryce.

Nasza strona ma przede wszystkim charakter informacyjny, z domieszką humoru. Naturalnie, informacje pojawiające się w naszych artykułach czy w wywiadach z osobami, które z racji doświadczenia uznaliśmy za ekspertów służą celom informacyjnym i przedstawiają indywidualne opinie tych osób. Każdy ma prawo do opinii a my szanujemy opinie naszych współpracowników i naszych czytelników.  Życzymy więc miłej lektury i zachęcamy do dzielenia się z nami sugestiami i uwagami.

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *