Zbiórka niepotrzebnych fotelików samochodowych

Dziecko wyrosło z nosidełka samochodowego? Stary fotelik stracił atest i nie ma komu go oddać? To nic -można jeszcze coś z tym zrobić i to w ekologiczny sposób! Target i TerraCycle wznawiają popularny program oddawania starych fotelików samochodowych w zamian za specjalną zniżkę przy zakupie nowego.
Program pierwszy raz został uruchomiony w kwietniu tego roku z okazji Dnia Ziemi, ale ze względu na ogromne zapotrzebowanie i popularność obie firmy zdecydowały się ponowić akcję przy okazji tego, że wrzesień jest w Stanach Miesiącem Bezpieczeństwa Dzieci (National Baby Safety Month).

W ramach programu mającego na celu przede wszystkim redukcję odpadów, w tym tych pochodzących z fotelików samochodowych, Target nawiązał współpracę z firmą TerraCycle, która zajmuje się przetwarzaniem nietypowych odpadów. Firma zajmie się utylizowaniem zebranych fotelików w taki sposób, aby nie zalegały one na wysypiskach śmieci. Wg. statystyk firmy Target akcja ta może spowodować, że ok. 700 tyś. funtów materiałów pochodzących z wyrzuconych fotelików nie trafi na wysypiska śmieci i zyska nowe życie. Podczas pierwszej edycji tej akcji, w kwietniu tego roku zebrano 80,000 fotelików, czyli ponad milion funtów odpadów do powtórnego przetworzenia.

Niepotrzebne foteliki samochodowe można oddawać w sklepach sieci Target między 10 a 23 września w zamian za 20% rabat na zakup nowego fotelika, jeżeli ktoś takowego szuka. Warto wcześniej zapoznać się z ofertą fotelików i siedzonek, gdyż kupon jest do wykorzystania przez krótki okres czasu, bo do 7 października 2017 i jest ważny zarówno w sklepie jak i online.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://corporate.target.com/article/2017/09/terracycle-trade-in-event

 

 

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *