Świąteczny autobus i kolejka CTA

Jak co roku chicagowskie przedsiębiorstwo transportowe, CTA oferuje przejażdżki świątecznie udekorowanym autobusem i kolejką. Sprawdźcie czy któryś z tych pojazdów przejeżdża koło Was i wybierzcie się na małą świąteczną przejażdżkę po mieście i okolicy.

Autobus
60 stopowy ozdobiony setkami światełek i dekoracjami świątecznymi podróżuje przez dzielnice naszego miasta. Świąteczny autobus jest formą podziękowania pasażerom za korzystanie z usług CTA.
Z zewnątrz autobus jest przystrojony na kształt renifera Ralfie, z rogami, świecącym nosem i saniami Mikołaja. Wewnątrz można się spodziewać równie świątecznego klimatu z elfami wręczającymi cukierki grzecznym dzieciom. W tylnej części autobusu znajduje się fotel św. Mikołaja z choinką, kominkiem i żołnierzykami w tle – idealna sceneria na zdjęcie z Mikołajem.
CTA zachęca aby sprawdzić grafik przejazdów świątecznego autobusu i używać serwisu śledzącego przemieszczanie się autobusu (http://www.transitchicago.com/holidaybus/#about_bus) aby zwiększyć swoje szanse na przejażdżkę. Informacje dotyczące Ralfiego, jak pieszczotliwie jest nazywany świąteczny autobus, będą dostępne tylko w czasie jego kursowania.
Świątecznym autobusem można już się przejechać od 28 listopada do 23 grudnia na 13 najbardziej uczęszczanych trasach. Ralfie będzie na trasie od późnych godzin porannych do wczesnych godzin wieczornych i będzie się zatrzymywał na wszystkich normalnych przystankach na danej trasie. Autobus – renifer jest częścią normalnego serwisu transportowego co oznacza, że obowiązują normalne opłaty za przejazd.
Więcej informacji, daty i trasy oraz szczegóły na stronie: http://www.transitchicago.com/holidaybus/#about_bus

Pociąg
Poza autobusem, pracownicy CTA co roku przystrajają  kolejkę, która służy jako Mikołajowy Ekspress. Pociąg stanowi wspaniały widok zarówno w dzień jak i po zmroku i skutecznie wprawia zarówno widzów jak i pasażerów w świąteczny nastrój. Z zewnątrz pociąg jest udekorowany świątecznymi ozdobami i obrazami oraz tysiącami kolorowych światełek. Wewnątrz setki kokard, girland, światełek i innych dekoracji oraz rozdające słodycze elfy ucieszą nie tylko dzieci ale i dorosłych.
Z sześciu udekorowanych wagonów jeden stanowi otwarta, udekorowana platforma na której mieszczą się Mikołajowe sanie z zaprzęgiem reniferów. W tym roku  do atrakcji dołączono również wagon przystrojony jako świąteczny warsztat elfów.
Świąteczną kolejką można się przejechać od 18 listopada do 22 grudnia na praktycznie wszystkich liniach. Jest to część normalnego serwisu komunikacyjnego w związku z czym obowiązuje normalna opłata za przejazd. Pociąg będzie kursować między godzinami 1 pm i 8 pm w dni powszednie i między 3pm a 7pm w wybrane weekendy i będą się zatrzymywać na wszystkich stacjach. Na wybranych stacjach w dni wyszczególnione w kalendarzu będzie można sobie zrobić zdjęcia z Mikołajem. Szczegółowe informacje dotyczące dat i tras na stronie http://www.transitchicago.com/holidaytrain/.  Informacje dotyczące konkretnych czasów i przystanków również są dostępne i będą uzupełniane w miarę zbliżania się kolejnych dni.
Zarówno autobus jak i pociąg są bardzo sympatyczną i stosunkowo niedrogą atrakcją nie tylko dla dzieci. Z tej właśnie przyczyny pojazdy szybko się wypełniają pasażerami i bywają mocno zatłoczone. Oznacza to, że miejsca siedzące mogą być niedostępne i jeżeli zabieramy pociechę w wózku możemy być poproszeni o złożenie go i wzięcie pociechy na ręce, żeby zrobić miejsce innym pasażerom. Wypróbowana metoda – wybierzmy jeden z początkowych przystanków, żeby mieć dogodne miejsce. Pamiętajmy również, że pojazdy są ogrzewane i, że w tłoku jeszcze szybciej się robi gorąco i ubierzmy siebie i dzieci odpowiednio.
A tak poza tym – udanych, radosnych przejażdżek!

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *