Kids Yard Playground

Od bardzo niedawna, bo mniej więcej od początku tego roku w Chicago działa nowe miejsce, które jest o tej porze roku przy nieobliczalnej pogodzie zbawieniem dla rodziców i centrum rozrywki dla dzieci. Takie podwórko pod dachem. Nawet nazwa, Kids Yard, jest na to dowodem. O tym nowym miejscu rozmawiamy z menadżerką, panią Olgą Gmitrzak:

RwA:  Czym jest Kids Yard?
Olga Gmitrzak: KY jest miejscem do zabawy, tzw. indoor playground, przeznaczonym dla dzieci od 6 miesiąca do ok. 12 roku życia, gdzie dzieci mogą się wybawić i wyszaleć a rodzice mogą odpocząć albo pobawić się ze swoimi pociechami. Oferujemy 2400 stopy kwadratowe rozmaitych atrakcji od ścianki wspinaczkowej, poprzez tunel, bloki z których dzieci mogą budować różne konstrukcje, po dmuchany labirynt czy zjeżdżalnię. Dla maluszków do 3 roku życia mamy wydzielony obszar z mnóstwem atrakcji takich jak basen z kuleczkami, samochodziki czy zjeżdżalnie. Czyli atrakcje dla dzieci w każdym wieku. Mamy też dmuchane zamki, tor przeszkód i „blast zone” – osobne pomieszczenie w którym można sobie postrzelać do celu z armatek pneumatycznych.

RwA:  Gdzie można Was znaleźć i w jakich godzinach jesteście otwarci?
OG: Kids Yard Playground mieści się przy 6615 W Irving Park Road w Chicago, to jest mniej więcej pomiędzy dużymi ulicami Narraganset i Oak Park.  Łatwo nas znaleźć bo jesteśmy tuż obok Montrose Deli. Główne wejście jest od strony parkingu, czyli zaraz obok wejścia do sklepu. Jesteśmy otwarci codziennie, 7 dni w tygodniu, od godz. 10 am do 7 pm  a w piątki i soboty od 10 am do 8 pm.
Parking dzielimy ze sklepem, więc miejsc jest bardzo dużo, a w razie potrzeby można także zostawić samochód z tyłu, na drugim parkingu przy ulicy Dakine. Szczegółowe informacje, adres i telefon oraz mapka są na naszej stronie kidsyards.com

RwA: Jakie atrakcje oferujecie?
OG: Poza wyżej wymienionymi atrakcjami i zabawą dla dzieci i dorosłych oferujemy organizację przyjęć urodzinowych. Posiadamy dwie sale na prywatne przyjęcia. Jedna sala, pół prywatna, pozwala na organizację trzech przyjęć jednocześnie. Rodzice mają wydzieloną przestrzeń gdzie są stoły. My jesteśmy odpowiedzialni za przygotowanie dekoracji i posiłek dla dzieci i ich gości.
Druga sala, prywatna, tzw Disco Room, jest salą przeznaczoną w całości do dyspozycji dzieci i rodziców. W tej sali znajduje się sprzęt grający, w tym projektor do wyświetlania i grania muzyki, oraz oświetlenie do zabawy tanecznej – stąd Disco Room. Jest też „picture station”, czyli taki kącik fotograficzny, gdzie dzieci mogą przymierzać różne kostiumy, poprzebierać się i zrobić sobie zdjęcia. Naprawdę wygląda to bardzo fajnie i zachęcam do tego, żeby przyjść, zobaczyć i zorganizować przyjęcie urodzinowe u nas.
Oferujemy także różne klasy, w tej chwili przyjmujemy zapisy na zajęcia plastyczne (art classes) – godzinne warsztaty na których dzieci uczą się malowania, rysowania i innych umiejętności plastycznych. Ponadto oferujemy jogę dla mam i maluszków, starszych dzieci i dorosłych, a także zumbę i balet. Wszystkie te informacje można znaleźć na naszej stronie gdzie można się zapoznać z cennikiem, datami a także zapisać.
Obecnie, z racji tego, że jesteśmy otwarci od stosunkowo niedawna, przyjmujemy zapisy na wszystkie te dodatkowe zajęcia.

RwA:  Czy są jakieś wymogi wzrostowe czy wiekowe dla  odwiedzających dzieci?
OG:
Nie ma konkretnych wymogów wzrostowych czy wiekowych. Wszystkie dzieci są mile widziane.
Odpłaty za wstęp obejmują dzieci od raczkujących, czyli  zazwyczaj ok. 6 -7 miesięcy wzwyż, do 12 roku życia, aczkolwiek zdarzają się dzieci 14-letnie. Obiekty dmuchane są przystosowana zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, także rodzic może się bawić w nich z dzieckiem, do czego zachęcamy.
Nie ma wymogów wzrostowych i nie pobieramy opłaty za osoby dorosłe.

RwA:  Czy rodzic musi być zawsze obecny czy jest szansa zostawienia dziecka pod opieką pracowników Kids Yard?
OG:
Aktualnie tak, każde dziecko musi być tu z opiekunem. Być może w przyszłości dodamy usługę opieki nad dziećmi, ale na razie skupiamy się na tym, żeby wszystko działało jak należy i każde dziecko było bezpieczne i pod opieką swojego rodzica. Plus, nie brakuje tu atrakcji dla rodziców i dziecku na pewno jest przyjemnie gdy może się pobawić i poszaleć z rodzicem. Rodzice na pewno nie będą się tu nudzić.

RwA:  Co w czasie kiedy dzieci się bawią mogą robić rodzice? Czy w Kids Yard jest miejsce, żeby usiąść i odsapnąć?
OG:
Dla rodziców mamy mnóstwo kanap i foteli rozstawionych w strategicznych miejscach, gdzie można sobie usiąść i odpocząć ciągle mając na oku swoją pociechę. Oferujemy darmowy dostęp do WI-FI, z czego rodzic może skorzystać podczas gdy dziecko się bawi. Zdarza się też tak, że oboje rodzice przychodzą z dzieckiem i jeden rodzic pracuje a drugi bawi się z dzieckiem. Mamy też kafeterię gdzie można odpocząć napić się pysznej kawy i zjeść coś dobrego.

RwA: No właśnie, macie własną kafeterię i snack bar. Czy to oznacza, że nie można wnosić jedzenia i napojów z zewnątrz?
OG: To prawda, jedzenia z zewnątrz wnosić nie można. Wiąże się to z tym, że dbamy o czystość i higienę miejsca, żeby się nic nic wybrudziło, ale też nie chcemy brać odpowiedzialności jeżeli dziecko by się czymś zakrztusiło lub zatruło, więc jest to też związane z kontrolą nad tym, co się dzieje na terenie Kids Yard. Jednakże, jak nadmieniłam wyżej mamy świetnie wyposażoną kafeterię gdzie można się napić kawy i zjeść coś dobrego, od cheese sandwich (kanapki z serem) po cesar salad, więc każdy rodzic i dziecko znajdzie coś dla siebie. Codziennie mamy świeżą pizzę. Na weekendy oferujemy również ciasteczka i słodycze.
W przypadku kiedy dziecko ma udokumentowaną alergię i rodzic nam to zgłosi to, oczywiście, możemy zrobić wyjątek, ale trzeba to z nami omówić przy wejściu.

RwA:  Co jeszcze trzeba wiedzieć zanim się wybierzemy do Kids Yard?
OG:
Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby zawsze mieć skarpetki. Dbamy o czystość naszego miejsca i dlatego wszyscy, i dzieci i rodzice, bezwzględnie muszą ściągać buty. Mamy dużą szatnię przy wejściu oraz dodatkową szatnię z boku oraz zamykane na kłódkę szafki gdzie można zostawić swoje rzeczy.  Jeżeli rodzic z jakiś powodów nie może, lub nie chce zdjąć butów, może zakupić specjalne worki na buty. Można także od nas nabyć skarpetki, dla dorosłych czy dzieci, jeżeli ktoś zapomni własnych.
Każdy rodzic przychodzący z dziećmi do Kids Yard musi podpisać tzw. waiver (zwolnienie od odpowiedzialności przyp. red.) w którym deklaruje, że  będzie sprawować opiekę nad swoim dzieckiem podczas pobytu tutaj. Raz podpisany waiver jest rejestrowany w naszym komputerze, także osoba która była u nas raz może podać nazwisko i potwierdzić, że taki dokument podpisała i wtedy automatycznie przechodzi do kasy i może zakupić wejściówkę. Osoby, które przychodzą często nie muszą podpisywać za każdym razem waivera, co ułatwia i przyśpiesza obsługę naszych klientów.
Mamy łazienki przystosowane dla mniejszych użytkowników oraz pokój do przewijania maluszków i karmienia piersią jeżeli jest taka potrzeba.
Oferujemy też rozmaite promocje, na przykład „Last Call” na godzinę przed zamknięciem, jest to zniżka wysokości $4. Rodzicom, którzy przychodzą z więcej niż jednym dzieckiem oferujemy $2 zniżki dla każdego dodatkowego malucha.
Współpracujemy także z lokalnymi grupami rodziców, także jeżeli ktoś należy do facebookowej grupy z którą współpracujemy wystarczy przyjść i powołać się na daną grupę. Także opłaca się przychodzić większymi grupami i przyprowadzać więcej dzieci.
Przyjmujemy płatności w gotówce i kartą (wszystkie karty poza American Express).
Wszystkie informacje można znaleźć na naszej stronie internetowe i naszym Facebooku, można też zadzwonić pod numer 773-290-2550 i uzyskać szczegółowe informacje.

 

 

KIDS YARD PLAYGROUND
6615 W IRVING PARK RD.
CHICAGO IL 60634
TEL. 773-290-2550
KIDSYARDS.COM

 

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *