Świąteczne prezenty

Prezenty, prezenty. Najłatwiej kupić je dzieciom, zwłaszcza, jeżeli skłonimy je do napisania listu do Świętego Mikołaja. Z najbliższymi także sobie jakoś radzimy, lepiej, lub gorzej. Z doświadczenia wiemy, że najtrudniej kupuje się upominki dla dalszej rodziny – brata żony, czy cioci męża. Postanowiliśmy sprawdzić co w tym roku najchętniej pod choinką znaleźliby mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Ponieważ większość Amerykanów szuka inspiracji w internecie, a wśród nich aż 62 procent korzysta z portalu Amazon, my też tam właśnie zajrzeliśmy w poszukiwaniu najbardziej upragnionych upominków.

W tym roku – co nie jest niespodzianką – większość Amerykanów preferuje elektroniczne gadgety. Na szczycie list życzeń znajdują się tablety, laptopy i smartfony.

W kategorii filmów rekordy popularności biją „Gwiezdne Wojny” w rozmaitych odsłonach – od pojedynczych części serii po ekskluzywne, opatrzone wieloma dodatkami wydania całej sagi. Nieźle trzymają się także popularne „Minions” i „Jurassic World”.

W sekcji gier Video najpopularniejszym prezentem są konsole PlayStation, natomiast wśród samych gier pierwsze miejsca zajmują „Fallout 4” oraz „Call of Duty”.

Jeżeli chodzi o muzykę to triumfy święci Adele ze swoją najnowsza płytą 25 – zarówno w wersji cd, jaki i klasycznej, winylowej. W pierwszej piątce znajdziemy także „A head full of dreams” zespołu Coldplay oraz wersję karaoke piosenek z disneyowskiego „Frozen”.

Ciekawostka w sekcji książkowej – największą popularnością cieszą się w tym sezonie książki do kolorowania dla dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem malowanki „Harry Potter”.

Tegoroczna popularna prezentowa nowinka to EcoSphere – zamknięte szklane naczynia – kule, owale, stożki – wypełnione filtrowaną morską wodą, algami, specjalnymi kulturami bakterii i kilkoma małymi morskimi żyjątkami np. krewetkami. W środku kuli mamy mini ekosystem, nie wymagający niczego poza odpowiednią ilością światła. Wydaje się to być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć w domu jakieś, hmm, zwierzątka, ale nie wymagające żadnych starań. Jedyny problem w tym, że ekosystem taki funkcjonuje około dwóch lat, czyli do końca życia krewetki.

Warto podczas świątecznych zakupów mieć zakodowaną informację o tym, że ubrania i dodatki odzieżowe są najczęściej w USA oddawanymi do sklepów prezentami. Aż 62 procent poświątecznych zwrotów w amerykańskich sklepach to właśnie odzież. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwy rozmiar upominku.

Wszystkim naszym czytelnikom życzymy znalezienia pod choinką wymarzonego prezentu!

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

<