Najlepsze trasy rowerowe w okolicach Chicago

Najlepsze na wycieczki z dziećmi, ma się rozumieć. Pogoda, mimo, że coraz bardziej jesienna, na razie dopisuje. Dodatkowo teraz, kiedy nie doskwierają upały i nie gonią nas chmary komarów, można wreszcie spędzać spokojnie czas na zewnątrz i na terenach zadrzewionych. Obok spędzania czasu na placach zabaw, w kukurydzianych labiryntach, na farmach dyniowych i innych jesiennych atrakcji, wycieczki rowerowe oferują nie tylko dobrą zabawę i aktywność fizyczną, ale też możliwość zwiedzania i podziwiania natury. Dla dzieci takie wycieczki są nie tylko ekscytujące ale też edukujące.
Pamiętajmy o tym, żeby odpowiednio się ubrać, zaopatrzyć się w odpowiednią ilość przekąsek i picia i – oczywiście – zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najmłodszych entuzjastów wycieczek rowerowych.


606

http://www.the606.org/
gdzie: Chicago

606 jest rozszerzeniem trasy Bloomingdale, która łączy sześć lokalnych parków i oferuje dostęp do instalacji artystycznych, programów edukacyjnych i innych atrakcji. To nowa okazja do zwiedzenia miasta czy to spacerując czy biegając czy podczas przejażdżki na rowerze. Jeżeli dodamy do tego zmieniające się kolory drzew i lokalny klimat i architekturę – ta nowa trasa oferuje na prawdę wiele jesiennych wrażeń.

 

Morton Arboretum
http://www.mortonarb.org/
gdzie: Lisle

Arboretum jest idealnym miejscem do oglądania jesiennych kolorów. Trasa rowerowa w Morton Arboretum ma 9 mil utwardzonej drogi, prowadzącej przez przepiękny zbiór najprzeróżniejszych drzew. Stojaki na rowery są dostępne dla tych, którzy zdecydują, że chcą kontynuować wycieczkę na piechotę. Można nawet wypożyczyć rower, wózek i inny sprzęt (warto wcześniej zadzwonić). Specjalny ogród dla dzieci zapewni rozrywkę małym entuzjastom natury. Ścieżki są „otwarte” od 7 rano do zachodu słońca.

 

Chicago Botanic Garden
http://www.chicagobotanic.org/
gdzie: Glencoe

Chicago Botanic Garden to rozległy obszar bujnej zieleni, różnego gatunku drzew i pięknych liści. Rowerzyści mogą korzystać z milowego szlaku łączącego ścieżkę Green Bay Trail z North Branch Trail. Trasa wiedzie przez McDonald Woods i Turnbull Woods, które są częścią lasów  Cook County Forest Preserves. Szlak ten pozwala korzystać z uroków ogrody botanicznego i podziwiać piękne zmieniające się w tym sezonie kolory. Na trasie można znaleźć dogodnie zlokalizowane stojaki rowerowe zainstalowane w pobliżu parkingów.  Szlaki są otwarte od 8 rano do zachodu słońca.

 

The Cal-Sag Trail
http://www.calsagtrail.org/
gdzie: południowe przedmieścia Chicago

26 milowa ścieżka łączy 5 regionalnych ścieżek na przestrzeni 100 mil. Zarówno rowerzyści jak i ci, którzy wolą wycieczki piesze będą mieli co oglądać, gdyż trasa łączy nie tylko lasy i naturalne rezerwaty, ale też przystanie. Poza zmieniającymi się liśćmi osoby korzystające z tej ścieżki mogą podziwiać barki, statki, mosty, fabryki, tamy i oczywiście kwiaty, rośliny i zwierzęta. Trasa Cal-Sag łączy 14 różnych miasteczek i jest świetną przekrojową trasą po południowych przedmieściach.

 

Old Plank Road Trail
http://www.oprt.org/
gdzie: dalekie południowe przedmieścia Chicago

Old Plank Road Trail  to 22-milowa utwardzona trasa łącząca miasta  Joliet, New Lenox, Frankfort, Matteson, Richton Park, Park Forest i Chicago Heights. Ta rustykalna trasa jest świetnym miejscem na rodzinną wycieczkę rowerową albo przechadzkę z wózkiem i daje możliwość obserwowania natury, zmieniających się liści, różnorakich roślin i zwierząt a także krajobrazów.

 

Chicago Park District
www.chicagoparkdistrict.com
gdzie: Chicago

Chicago jest miastem słynącym z parków i miejski Dystrykt Zarządzania Parkami dba o  to, aby piesi i rowerzyści mieli na prawdę gdzie spędzać aktywnie czas. Od ścieżek krótkich po 18 milowe, ciągnące się wzdłuż jeziora, każdy może znaleźć coś dla siebie i to w swoim sąsiedztwie. Jednymi z piękniejszych ścieżek są trasa rowerowa Major Taylor Bike Trail i trasa Sauganash. Ścieżki rowerowe często biegną w okolicy placów zabaw i skwerów zieleni co sprawia, że są idealne na rodzinne wycieczki, pikniki i spacery.

 

Illinois Prairie Path
www.ipp.org
gdzie: zachodnie przedmieścia Chicago

Ta bardzo długa, bo 61 milowa, trasa zaczyna się w miejscowości Maywood i prowadzi dalej na zachód rozgałęziając się w kierunku Elgin i Aurory. Osoby podróżujące tą trasą z pewnością nie muszą odbyć całej długości za jednym zamachem. Trasa rowerowa powstała na podłożu starej trasy kolejowej i oferuje mnóstwo przystanków i miejsc w których można wejść lub zejść ze ścieżki, a także parków, ławek, toalet i miejsc parkingowych. Trasa ma utwardzoną nawierzchnię.

 

Lake Arlington
www.ahpd.org
gdzie: północno-zachodnie przedmieścia Chicago

Cała trasa ciągnie się milami poprzez wiele lokalnych parków i rodzice z małymi dziećmi mogą nie chcieć porywać się na całą trasę, ale ścieżka nad samym jeziorem Arlington jest warta popołudnia. Droga wokół sztucznego akwenu ma dwie mile i nadaje się zarówno do jazdy rowerem jak i spacerowania, oferując  miejsca z ławkami na odpoczynek i przekąskę. Można nad jeziorem spędzić więcej czasu i skorzystać z wynajmu łódki czy placu zabaw. Trasa ma miejsca dostępu z lokalnych miasteczek, więc można dojechać do parku i zaparkować samochód z różnych stron.

 

Millennium Trail and Greenway
www.lcfpd.org
gdzie: północno-zachodnie przedmieścia Chicago

Około 27 mil wykończonych, otwartych dla entuzjastów wycieczek rowerowych i przechadzek pieszych, trasa oferuje kilka opcji w zależności od możliwości fizycznych odwiedzających. Na krótsze trasy można się dostać przez lasy Marl Flat Forest Preserve i Fourth Lake Forest Preserve. Ścieżka łączy regionalne trasy do Fort Hill, North Shore Path i McClory dając rowerzystom dodatkowe możliwości. Lista otwartych ścieżek dostępna jest na oficjalnej stronie Lake County Forest Preserve.

 

North Branch Bicycle Trail
www.fpdcc.com
gdzie: Chicago i północne przedmieścia

Dla tych, którzy poszukują interesujących ścieżek na rodzinną wycieczkę, trasa North Branch, nazwana tak od północnej odnogi rzeki Chicago wzdłuż której się wije, jest idealnym rozwiązaniem. Trasa ma 20 min i zaczyna się w Norwood Park w Chicago i wiedzie aż pod chicagowski Ogród Botaniczny w Glencoe. Ścieżka wije się przez las i kilka miasteczek, których różnorodność przyczynia się do interesującej wycieczki. Dla mniej wytrwałych dodatkowe dojścia i zjazdy oferują możliwość skrócenia trasy.


Des Plaines River Trail
http://www.trailville.com/wiki/IL_Des_Plaines_River_Trail
http://www.lcfpd.org/assets/1/7/PRINTABLE–Des_Plaines_River_Trail_Map2.pdf
gdzie: północne przedmieścia i Chicago

Trasa biegnąca wzdłuż rzeki Des Plaines oferuje ekscytujące wrażenia i wspaniałe widoki na przestrzeni dwóch powiatów: Cook i Lake. Ścieżka jest wystarczająco długa na całodzienną wycieczkę i oferuje połączenia z innymi trasami takimi jak North Shore Path i Millenium Trail. Trasa jest podzielona na dwie sekcje, północną- sięgającą po granicę ze stanem Wisconsin i południową która wiedzie do North Ave w zachodniej części Chicago. Ścieżka wiedzie głownie przez tereny zalesione i zielone ale daje możliwość podziwiania jesiennej natury i w mieście i poza nim.

 

Green Bay Road Trail
http://www.traillink.com/trail/green-bay-trail.aspx
gdzie: północne przedmieścia Chicago

9cio milowa trasa biegnie wzdłuż drogi Green Bay przez przedmieścia takie jak Willmet, Kenilworth, Winnetka, Lake Bluff do Highland Park, około mili od jeziora Michigan i oferuje wiele okazji na to by podjechać na plażę. Trasa biegnie zarówno przez tereny naturalne jak i zabudowane – miasteczka pełne uroczych butików, kafejek, parków a także ogromnych prywatnych posesji.

 

Palos Forest Preserves
http://fpdcc.com/downloads/maps/pdf/pa_trailmap.pdf
gdzie: południowo – zachodnie przedmieścia Chicago

Palos Forest oferuje najlepsze w pobliżu Chicago trasy dla rowerów górskich i mieści się w okolicach ulicy 95th St. i Wolf Rd w miejscowości Willow Spring. 78 mil utwardzanych, wijących się wśród jeziorek, ścieżek po których można zarówno jeździć rowerem jak i spacerować, oferują wspaniałe jesienne widoki. Na terenie rezerwatu znajduje się 10 tras o różnej długości i różnym stopniu trudności. Rowerzyści powinni koniecznie pamiętać o kaskach.

 

Niezależnie od tego, którą trasę wybierzemy i czy zdecydujemy się na wycieczkę pieszą czy rowerową zawsze weźmy pod uwagę nasze i naszych pociech możliwości fizyczne i potrzeby. Zadbajmy nie tylko o komfort uczestników wycieczki, ale też o bezpieczeństwo. I,  przede wszystkim, wykorzystajmy tę okazję do tego, żeby pokazać dzieciom, że natura jest wspaniała o każdej porze roku a także aby, mówiąc przenośnie, doładować własne baterie.
Życzymy wszystkim udanych wycieczek!

 

 

 

Źródła: http://chicago.cbslocal.com/top-lists/best-family-friendly-bike-trails-in-chicago/
http://blog.allstate.com/chicagos-best-hidden-bike-trails/
http://www.chicagoparent.com/magazines/going-places/2015-fall-/fall-bicycle-bucket-list
http://www.traillink.com/

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *