Najlepsze prezenty na Dzień Ojca

Amerykański Dzień Ojca  jest obchodzony z nieco mniejszym szumem niż tutejszy Dzień Matki. Nie dlatego, broń Boże, że ojciec jest rodzicem mniej ważnym, ale dlatego, że święto to ma nieco krótszą (o 5 lat) historię i być może nieco mniej emocjonalnie do niego podchodzimy. Ojcowie, historycznie, postrzegani są jako osoby mniej sentymentalne i nie przywiązujące wagi do szumnego świętowania swojej roli jako rodzica i otrzymywania z tego powodu podarków i prezentów. Co wcale nie oznacza, że Tato nie lubi być doceniony i obdarowany czymś fajnym. Istnieje przekonanie, że większość ojców woli jednak prezenty praktyczne, ponad te o czysto dekoracyjnym przeznaczeniu, ale prawda jest taka, że każdy Tato jest inny i na szczęście wybór prezentów jest tak szeroki, że można znaleźć coś dla każdego! Polscy ojcowie mogą świętować dwa razy, gdyż o ile amerykańskie święto jest ruchome, obchodzone co roku w trzecią niedzielę czerwca, o tyle zaraz za nim, 23 czerwca obchodzimy polski Dzień Ojca.
Jak każdy rodzic niezależnie od tego czym go obdarujemy, prawdopodobnie woli spędzić czas w towarzystwie dzieci i szczerze docenia te chwile, które są pełne wspólnych doświadczeń, tworzą wspomnienia i zbliżają do siebie. Te chwile spędzone z tatą można też wzbogacić upominkiem.
Po wnikliwej analizie trendów rynkowych prezentujemy najbardziej popularne prezenty dla ojców z okazji ich święta:

1.  Dla stylowego taty, który przywiązuje dużą wagę do wyglądu najlepiej sprawdzi się coś modnego i nowoczesnego do ubrania; modna koszula, fajny krawat czy muszka, akcesoria takie jak spinki do mankietów, poszetka czy chusteczka do nosa, zegarek, portfel czy portfel na wizytówki, skórzany pasek, okulary lub modna torba do pracy czy podróży. Dodatkowo ucieszyć tatę mogą rzeczy personalizowane, z monogramem czy dedykacją. Stylowy tata ucieszy się z wody kolońskiej czy perfum, wygodnej piżamy i super wygodnych kapci (jeżeli należy do tych którzy w kapciach chodzą) a także doceni zestaw do golenia, subskrypcję do takowych akcesoriów (np. dollar shave club) albo elektryczną golarkę z rozmaitymi dodatkami. Uśmiech na twarzy na pewno wywoła również fajna, czasem śmieszna koszulka, może w stylu retro, albo z dedykacją.

2.  Dla aktywnego, wysportowanego taty, który lubi uprawiać i oglądać wszelakie dyscypliny sportowe dobrym prezentem będą wszelkiego rodzaju gadżety sportowe od sprzętu, takiego jak piłka do kosza, rakieta tenisowa, czy nowe buty do piłki nożnej także nowe klapki, po akcesoria takie jak firmowa czapeczka czy koszulka ulubionego klubu sportowego. Takiemu tacie przyda się zegarek z funkcją mierzenia pulsu i spalania kalorii albo GPS’em albo członkostwo w lokalnej siłowni, na basenie, tudzież zapis do lokalnej ligi piłki nożnej. Aktywny ojciec ucieszy się także z nowego sprzętu do wędkowania (zestawu przynęt może?) czy golfa, nowego roweru lub zestawu narzędzi do naprawiania tego, który już ma.

3. Dla taty, który jest duszą towarzystwa i lubi przyjmować gości nieważne czy w kuchni, w domu czy na dworze. Takiemu tacie przyda się sprzęt to grillowania (może nowy przenośny grill?), indywidualny zestaw do warzenia piwa, wina czy ginu, maszyna do robienia kawy czy inny poważniejszy sprzęt kuchenny, który pomoże mu zabłysnąć na spotkaniach towarzyskich. Towarzyskiemu tacie spodoba się też komplet fajnych szklanek do ulubionego napoju czy trunku (mogą być personalizowane i mogą być w towarzystwie rzeczonego trunku) czy mała przenośna chłodziarka (na wodę…albo piwo), którą można postawić w garażu. Towarzyski tata jest też zazwyczaj smakoszem, doceni więc nietypowe przysmaki, napoje i potrawy.

4. Dla taty który lubi technologię i gadżety ­­dobrym prezentem będzie wszystko co elektroniczne od telefonu, nowych słuchawek, po wszelakie elementy elektronicznego wyposażenia domu, czy to będzie nowy zestaw głośników, adapter na te płyty winylowe, które leżą w piwnicy, czy projektor albo zestaw do odtwarzania wirtualnej rzeczywistości. Technologiczne zaawansowanemu tacie zawsze się przyda zapasowa przenośna ładowarka (power bank) do telefonu albo magazyn pamięci (memory bank) na te wszystkie zdjęcia i muzykę, bez której trudno mu się obejść. Taki tato ucieszy się także z aparatu fotograficznego czy bezprzewodowego cyfrowego radia, tak jak i z wypasionego noża kieszonkowego z milionem funkcji, zestawu nowych narzędzi (albo skrzynki na nie) i tej bezprzewodowej wiertarki o której kilkakrotnie wspominał (niby) mimochodem. Specjalna mata do organizowania gadżetów elektronicznych też na pewno mu się przyda. 


5. 
Dla taty kolekcjonera-konesera, który lubi specyficzne i unikatowe przedmioty, dobrym podarkiem będą na przykład sportowe gadżety z autografem, rzadkie znaczki czy monety, antyki czy płyty winylowe (w zależności od pasji). Tatę ucieszy także butelka dobrego, odpowiednio starego wina, burbona albo whisky, czy cygaro (ale tylko jedno albo dwa, nie chcemy przecież, żeby palił, bo zależy nam,żeby jak najdłużej żył). Tato-kolekcjoner z pewnością też się ucieszy na widok kolekcji ulubionego serialu na DVD czy książek, których kupno i przeczytanie odkłada w nieskończoność (bo zawsze jest coś ważniejszego). Konesera o bardziej kreatywnych tendencjach ucieszy specjalny notatnik, w którym będzie mógł spisywać swoje mądrości i złote myśli (albo śmieszne rzeczy, które jego pociechy robiły za młodu) – dla potomności, albo zdjęcie rodzinne (upamiętniające specjalną chwilę w jego życiu) w specjalnej ramce. Taki tato doceni także gry rodzinne w stylu retro oraz kubek ze zdjęciem pociech i śmieszną dedykacją.


6. Dla taty, który nie lubi siedzieć w domu
dobrym prezentem będą bilety na mecz piłki nożnej, mecz bokserski, koszykówki czy wyścigi (w zależności od upodobań), co będzie jednocześnie szansą na spędzenie z tatą czasu. Takiego tatę ucieszą też bilety na koncert, wejściówki do lokalnych atrakcji, które można zrealizować w formie rodzinnej wycieczki w plener. Dobre będą też karnety, czy karty upominkowe do kina czy restauracji: albo ulubionej albo jakiejś alternatywnej (zawsze mówił, że chce spróbować tego tajskiego jedzenia). Dla taty, który lubi przebywać poza domem, ale nie przepada za tłumami i nie lubi się za bardzo oddalać – dobrym rozwiązaniem będzie wygodny hamak (tradycyjny, albo na stojaku, nie wymagający drzew) albo wygodny fotel ogrodowy z dostawką na nogi.

Prawdą jest, że na rynku można dzisiaj znaleźć praktycznie wszystko dla każdego. Klucz w tym, żeby być na tyle blisko z naszymi ojcami, żeby wiedzieć jakie mają zainteresowania i co by im się przydało albo co by im sprawiło przyjemność. Do tego ręcznie wykonana laurka i szczery uścisk wraz z podziękowaniem za wszystko co robi – powinno utwierdzić Tatę, w tym, że jego ciężka praca, czy to w domu czy poza nim, jest doceniana i przynosi pozytywne efekty. Bo każdy tato, nawet jeżeli o tym otwarcie i często nie mówi cieszy się z tego, że jego dzieci doceniają jego wysiłek i wkład w ich wychowanie, szanują jego opinię i chcą (tak same z siebie) spędzać z nim czas i to nie tylko jeden dzień w roku!

Udanego świętowania, razy dwa!

 

 

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *