McDonald’s wycofuje zabawki z Happy Meal

McDonald’s zarządził oficjalne wycofanie z rynku 33 milionów zabawek sprzedawanych na początku miesiąca jako część zestawów Happy Meal i Mighty Kids w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Zabawki te to mierzące aktywność fizyczną przeznaczone dla dzieci opaski, „STEP-iT Activity Bands” rozdawane w dwóch modelach „Activity Counter” i „Light:up” i według doniesień powodują podrażnienia skóry i oparzenia w miejscu gdzie opaska styka się ze skórą.

Decyzja o wycofaniu zapadła 17 sierpnia, kiedy po zaledwie tygodniu (opaski zaczęto dodawać do zestawów dla dzieci 9 sierpnia) zaczęły napływać doniesienia o wadliwym działaniu. Sieć McDonald’s  podjęła dobrowolną współpracę z amerykańską Komisją  Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (U.S. Consumer Products Safety Commission, CPSC) i jej kanadyjskim ekwiwalentem, aby dla dobra konsumentów wycofać wadliwe opaski.
Z 33 milionów wyprodukowanych w Chinach opasek, 29 milionów było przeznaczonych na rynek w Stanach i około 3.6 miliona na rynek w Kanadzie. W wyniku decyzji o zaprzestaniu sprzedaży jednak stosunkowo niewiele z nich trafiło w ręce konsumentów.

Według informacji podanych w związku z wycofaniem produktu, McDonald’s prosi, żeby każdy, kto wszedł w posiadanie takiej opaski natychmiast zaprzestał jej używania i oddał ją do najbliższej restauracji, gdzie można defektywny gadżet wymienić na inną zabawkę lub przekąskę (jogurt lub jabłko). Więcej informacji można uzyskać pod darmowym numerem telefonu (800) 244-6227, między 7 rano i 7 wieczorem (CT) siedem dni w tygodniu, albo na stronie www.mcdonalds.com.

Opaski, wyprodukowane w różnych kolorach, z cyfrowym ekranem stanowią atrakcyjny gadżet dla dzieci. Ich zadaniem miało być śledzenie aktywności fizycznej na wzór popularnych wśród dorosłych opasek typu Fitbit.  Wycofanie ich z rynku jest dla sieci restauracji poważnym ciosem  w obliczu tego, że opaski były częścią kampanii mającej na celu zachęcenie dzieci do większej aktywności fizycznej. Ta akcja natomiast jest częścią szeroko zakrojonych zabiegów marketingowych sieci McDonald’s, aby odmienić wizerunek firmy i przyciągnąć do swoich lokali młodsze pokolenia, które znacznie większą uwagę skupiają na zdrowym stylu życia.

 

 

0 Comments

No comments!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *